Megatem EC-Lublin

EcoForum

Megatem EC

Diament Forbesa 2016
Loteria paragonowa

Ciepło dla Lublina

Panorama Elektrociepłowni Megatem EC-Lublin

Elektrociepłownia Megatem EC-Lublin była pierwszą w kraju sprywatyzowaną elektrociepłownią. W ciągu ostatnich lat przedsiębiorstwo zostało gruntownie zmodernizowane i spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Unię Europejską.

Nowoczesna Elektrociepłownia Megatem EC-Lublin

Energia cieplna niezawodnie dostarczana jest dla mieszkańców takich dzielnic Lublina jak: Tatary, Bronowice, Felin, Śródmieście, Czechów, Kalinowszczyzna. Produkcja ciepła odbywa się w układzie skojarzonym, co umożliwia jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej. Jej odbiorcami jest Towarzystwo Inwestycyjne „Elektrownia Wschód" S.A., które zasila zakłady produkcyjne znajdujące się na terenie dawnej Fabryki Samochodów w Lublinie.

Elektrociepłownia jest przystosowana do korzystania z zasady dostępu osób trzecich do sieci tzw. TPA (Third Party Access). Spółka szczególną uwagę przywiązuje do ochrony środowiska. Ochronę zapewniają nowoczesny system filtrowania spalin, technologie niskoemisyjne oraz systemy zarządzania środowiskiem.

Opublikowana została nowa taryfa na rok 2018.
czytaj dalej...

Megatem EC-Lublin firmą Fair Play 2017.
czytaj dalej...

Rozpoczął się sezon grzewczy 2017/2018.
czytaj dalej...

Konkurs ofertowy na wyłonienie generalnego wykonawcy zadania pn. "Budowa bloku energetycznego zasilanego biomasą w Megatem EC-Lublin Sp. z o.o."
czytaj dalej...

Zakończył się sezon grzewczy 2016/2017.
czytaj dalej...