Megatem EC-Lublin


EcoForum

Megatem EC

Diament Forbesa 2018

IV edycja Międzynarodowej Konferencji ECOFORUM „Po pierwsze środowisko” w Lublinie

W dniach 19-20 września 2013 roku odbyła się czwarta edycja Międzynarodowej Konferencji ECOFORUM „Po pierwsze środowisko”. Honorowy Patronat nad konferencją objął Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki; Włodzimierz Karpiński – Minister Skarbu Państwa; Marcin Korolec – Minister Środowiska.

Międzynarodowa Konferencja ECOFORUM „Po pierwsze środowisko” to cykliczna Konferencja z zakresu ekologii. Konferencja zainicjowana w roku 2010 przez Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka jest doskonałą okazją do wymiany pomysłów oraz doświadczeń w zakresie skutecznej ochrony środowiska. Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego do Lublina przyjechali eksperci w zakresie ochrony środowiska, naukowcy, politycy, samorządowcy oraz przedsiębiorcy z Polski i zagranicy.

ECOFORUM to nie tylko wykłady i prezentacje, ale także spotkania oraz dyskusje eksperckie, które pomagają znaleźć odpowiedź na pytanie jak skutecznie chronić środowisko i odpowiedzialnie z niego korzystać. ECOFORUM pozwala na podjęcie dialogu przedstawicieli różnych środowisk w trosce o wypracowanie ścieżki rozwoju chroniącej środowisko naturalne. ECOFORUM, poprzez swój międzynarodowy zasięg, stanowi również doskonałą wizytówkę promocyjną regionu lubelskiego.

W czasie Konferencji ECOFORUM zostały wyróżnione proekologiczne praktyki ludzi, firm i instytucji. W ten sposób został doceniony ich wkład wniesiony w ochronę środowiska naturalnego.

O znaczeniu i prestiżu Międzynarodowej Konferencji ECOFORUM „Po pierwsze środowisko” stanowi nie tylko tematyka, obejmująca edukację prośrodowiskową, ale podobnie jak w poprzednich edycjach różnorodne grono uczestników. To ich kompetencje oraz chęć dyskusji o wspólnych problemach i sukcesach tworzą najcenniejszą wartość Konferencji.

Współorganizatorami konferencji byli: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A., Zakłady Azotowe „Puławy”, MEGATEM EC-Lublin Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o., Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Lubelski Urząd Wojewódzki.

Komitet Honorowy ECOFORUM 2013
Andrzej Jagusiewicz – Główny Inspektor Ochrony Środowiska
Małgorzata Skucha – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Marek Woszczyk – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Jolanta Szołno-Koguc - Wojewoda Lubelski
Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin

Miasto Lublin, wyróżnione licznymi tytułami w zakresie ochrony środowiska, po raz czwarty stało się gospodarzem spotkań przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu, dostrzegających potrzebę proekologicznej działalności - ekspertów w zakresie ochrony środowiska.

LUBLIN - Lider Polskiej Ekologii
tytuł przyznany przez Ministra Środowiska

LUBLIN - Mecenas Polskiej Ekologii
tytuł przyznany w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”
pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

LUBLIN – laureat w konkursie „Zielony Laur”
nagroda przyznana przez Polską Izbę Gospodarczą Ekorozwój
pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska