Megatem EC-Lublin

EcoForum

Megatem EC

Diament Forbesa 2018

Ciepło dla Lublina

Panorama Elektrociepłowni Megatem EC-Lublin

Elektrociepłownia Megatem EC-Lublin była pierwszą w kraju sprywatyzowaną elektrociepłownią. W ciągu ostatnich lat przedsiębiorstwo zostało gruntownie zmodernizowane i spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Unię Europejską.

Nowoczesna Elektrociepłownia Megatem EC-Lublin

Energia cieplna niezawodnie dostarczana jest dla mieszkańców takich dzielnic Lublina jak: Tatary, Bronowice, Felin, Śródmieście, Czechów, Kalinowszczyzna. Produkcja ciepła odbywa się w układzie skojarzonym, co umożliwia jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej. Jej odbiorcami jest Towarzystwo Inwestycyjne „Elektrownia Wschód" S.A., które zasila zakłady produkcyjne znajdujące się na terenie dawnej Fabryki Samochodów w Lublinie.

Elektrociepłownia jest przystosowana do korzystania z zasady dostępu osób trzecich do sieci tzw. TPA (Third Party Access). Spółka szczególną uwagę przywiązuje do ochrony środowiska. Ochronę zapewniają nowoczesny system filtrowania spalin, technologie niskoemisyjne oraz systemy zarządzania środowiskiem.Informacja o strukturze paliw zużytych do wytworzenia energii elektrycznej. czytaj dalej...

Przedsiębiorstwo Fair Play 2018.
Otrzymaliśmy nagrodę Przedsiębiorstwo Fair Play 2018. czytaj dalej...

Rozpoczął się sezon grzewczy 2018/2019.
czytaj dalej...

Orły Tygodnika Wprost.
Otrzymaliśmy dyplom Orły Tygodnika Wprost. czytaj dalej...

Diamenty Forbes 2018.
Otrzymaliśmy wyróżnienie Diamenty Forbes 2018. czytaj dalej...